Darmowa dostawa od 99,01 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak pomóc swojemu zwierzakowi w upalne dni?

2020-07-06

Przez ostatnie kilka lat okres letni kojarzy się przede wszystkim z wysokimi temperaturami oraz utrudnionym funkcjonowaniem. Podobnie jak dla ludzi upalne dni są także niemałym utrapieniem dla czworonożnych pupili o gęstej i długiej sierści. Z pewnością zastanawiasz się teraz, w jaki sposób możesz pomóc swojemu zwierzakowi przetrwać lato oraz ułatwić mu codzienne funkcjonowanie. Sposobów jest wiele, dlatego w tym artykule zestawiliśmy najpopularniejsze rozwiązania, które z pewnością uszczęśliwią każdego czworonoga.

Ile wynosi prawidłowa temperatura ciała psa?

W porównaniu do temperatury ludzkiego ciała temperatura dorosłego psa jest wyższa i zazwyczaj waha się pomiędzy 37,5 a 38,5 stopni Celsjusza. Fizjologiczna norma jest uwarunkowana przede wszystkim rasą oraz wielkością pupila. W przypadku szczeniaków temperatura może być lekko zawyżona i wynosić pomiędzy 38,5 a 39,2 stopni Celsjusza. Natomiast u małych psów przeciętna temperatura wynosi dokładnie 38,5, a u dużych około 38 stopni. Dlatego nic dziwnego, że okres letni oraz upalne dni to prawdziwa udręka dla czworonogów, które zdecydowanie lepiej radzą sobie z przystosowaniem do niskich temperatur. Oprócz znajomości prawidłowej temperatury warto również pamiętać, że włochate pupile charakteryzują się zmniejszoną ilością gruczołów potowych, które znajdują się przede wszystkim pod łapami oraz w okolicach nozdrzy, przez co regulacja temperatury ciała podczas upałów jest mniej skuteczna. Jest to również podstawowym powodem, dlaczego zwierzaki chłodzą organizm poprzez nadmierne ziajanie oraz linienie.

Najpopularniejsze rozwiązania na schłodzenie organizmu Twojego czworonoga

Podczas upalnych dni schłodzenie organizmu czworonożnego przyjaciela jest bardzo istotne. Dzięki temu można uniknąć zbędnych wizyt w przychodni weterynaryjnej oraz przede wszystkim zmniejszyć ryzyko przegrzania czy udaru cieplnego. Oprócz klasycznych metod, stosowanych od lat przez właścicieli czworonogów, takich jak stały dostęp do czystej i świeżej wody oraz przygotowanie legowiska w zacienionym miejscu m.in. podczas spędzania czasu w ogrodzie, warto zastanowić się nad zakupem maty chłodzącej. Dostępne w różnych wymiarach stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych legowisk w okresie letnim. Innowacyjna technologia pozwala na szybkie i skuteczne ochłodzenie organizmu, co wpływa na codzienne funkcjonowanie włochatego pupila.

Propozycje mat chłodzących dla psa 

Żelowe maty chłodzące dla czworonożnych przyjaciół to najnowsze rozwiązanie na rynku zoologicznym. Stworzone z myślą o pupilach, które ciężko znoszą wysokie temperatury i poszukują cienia oraz chłodu, aby odpocząć. Godnymi polecenia produktami dla właścicieli zarówno psów, jak i kotów są maty chłodzące od Pet Supplies, Duvo+ czy Trixie. Dostępne w różnych wymiarach pozwalają dostosować wielkość legowiska do potrzeb czworonoga. Najchętniej wybieranym akcesorium jest mata od Trixie o wymiarach 40 × 30 cm, która dzięki samochłodzącemu i samoczynnemu żelowi nie wymaga uprzedniego schłodzenia za pomocą zimnej wody. Natomiast dla większych psiaków proponujemy maty chłodzące od Pet Supplies o wymiarach 40 × 50 cm bądź 90 × 50 cm. Bardzo łatwe w utrzymaniu, sprawdzą się również podczas wakacyjnych podróży samochodem. Ciekawymi propozycjami są również żelowe maty chłodzące od Duvo+ o wymiarach 50 × 65 cm oraz 50 × 90 cm w niebieskim kolorze. Należy pamiętać, aby mat nie prać w pralce.

Zalety żelowych mat chłodzących

Z pewnością zastanawiasz się teraz czy maty chłodzące dla zwierzaków są warte swojej ceny. Otóż zdecydowanie tak! Czworonożny pupil jest także prawowitym członkiem rodziny i warto zadbać o jego zdrowie, szczególnie gdy on sam nie może nam powiedzieć, że coś się dzieje. Podstawową zaletą żelowych mat chłodzących jest ich skuteczne oraz nieinwazyjne działanie. Wystarczy, że zwierzak położy się na legowisku, a ono stopniowo będzie ochładzać jego organizm. Oprócz tego akcesorium jest niezwykle łatwe w utrzymaniu oraz nie zajmuje dużo miejsca. Bez problemu można je zabrać w kilkugodzinną podróż i skorzystać z jego możliwości nawet w samochodzie, gdyż nie wymaga ono uprzedniego schłodzenia np. za pomocą zimnej wody.

 
pixel