Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Preparaty na pchły i kleszcze dla psów

( ilość produktów: 19 )

Każdy właściciel powinien zadbać o stosowną ochronę swojego pupila przed kleszczami. Insekty te są bowiem nosicielami różnego rodzaju chorób zakaźnych, takich jak chociażby borelioza czy babeszjoza. Jeżeli wspomniane choroby nie są w odpowiedni sposób leczone, przyczynić mogą się nawet do śmierci pupila. Kleszcza spotkać można zarówno na łąkach czy w lasach, jak i w miejscach, w których trawa jest krótko przycięta. Największą ich aktywność obserwuje się w sezonie wiosenno-letnim. Mimo to zwierzaka przed tymi insektami chronić należy przez cały rok. Ukąszenie kleszcza jest bezbolesne dla zwierzęcia. Związane jest to z tym, że znieczula on miejsce, w które się wgryza. To właśnie sprawia, że potrafi pozostawiać na skórze psa przez bardzo długi czas, sięgający niekiedy nawet kilku dni. Po każdym spacerze należy dokładnie obejrzeć czworonoga. Kluczową kwestię odgrywa tu pierwszych kilka godzin - po ich upływie w znacznym stopniu wzrasta ryzyko zarażenia się jedną z wymienionych powyżej chorób odkleszczowych. W asortymencie naszego sklepu internetowego Zooglobe znaleźć można bogaty wybór wysokiej jakości preparatów na kleszcze dla psa.

Rodzaje preparatów na kleszcze dla psa

Na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na kleszcze dla psa. Najpopularniejszym z nich są specjalne obroże przeciwkleszczowe. Wybierając taki produkt, pod uwagę wziąć należy między innymi masę ciała zwierzęcia oraz to, jak długo, zgodnie z zapewnieniami producenta, działa tego typu obroża. Wysokiej jakości wyroby znajdujące się w naszej ofercie zawierają specjalną substancję, która rozchodzi się po ciele czworonoga, zabijając kleszcza, jeszcze zanim zdąży zarazić go chorobą. Uwaga! Obroża zapewnia pełną ochronę dopiero po upływie 48 godzin od założenia. Działa średnio przez kilka miesięcy. Kolejne z dostępnych rozwiązań to preparaty na kleszcze dla psa typu spot on, które zakrapla się zwierzęciu na kark. Gwarantują ochronę przez okres miesiąca. Produkty tego typu rozchodzą się po skórze, zabijając kleszcza. Po ich zaaplikowaniu przez 3 dni nie należy kąpać psa i wychodzić na spacer w czasie deszczu.  

Godne polecenia preparaty na kleszcze dla psa pod postacią obroży

W naszym sklepie internetowym Zooglobe.pl znaleźć można między innymi różnego rodzaju obroże na kleszcze dla psów. Przykładem wysokiej jakości wyrobu tego typu jest Bayer Foresto. Obroża ma długość 38 cm i waży zaledwie 12,5 g. Przeznaczona jest dla psów o wadze do 8 kg. Gwarantuje pełną ochronę w przeciągu 48 godzin od założenia. Jest to produkt wodoodporny. Obroża działa przez okres 7-8 miesięcy. Może być stosowana do zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry. Preparat na kleszcze dla psa niezwykle skutecznie zabija oraz odstrasza zarówno larwy, jak i nimfy, a także dorosłe osobniki kleszczy. Dodatkowo ogranicza ryzyko zarażenia pierwotniakami przenoszonymi przez muchówki.

Wysokiej jakości preparaty na kleszcze dla psa typu spot on

Nasz sklep internetowy oferuje także preparaty na kleszcze dla psa typu spot on. Godnym polecenia produktem tego typu jest między innymi Bayer Advantix. Skutecznie zapobiega oraz zwalcza infestację kleszczy czy też pcheł. Działa odstraszająco na komary i muchówki. Jednorazowe zastosowanie preparatu zapobiega dalszej infekcji kleszczy przez okres 4 tygodni. Wyrób ogranicza do minimum ryzyko wystąpienia przenoszonych przez nie chorób, takich jak borelioza, erlichioza czy riketsjoza. W momencie zastosowania produktu znajdujące się na psie insekty zostaną zabite, lecz mimo to będą dobrze widoczne. Obecne na ciele czworonoga pchły giną w przeciągu zaledwie 1 dnia od momentu rozpoczęcia kuracji. Stosować można go wyłącznie po uprzedniej konsultacji z weterynarzem. Wygodna pipeta ułatwia aplikację produktu. Zachęcamy do składania zamówień w wygodnej formie online!

pixel