Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sucha karma dla kota

( ilość produktów: 93 )

Wybór najlepszego sposobu żywienia Twojego futrzaka może być kluczowym elementem utrzymania go w dobrym zdrowiu i kondycji. Bogata oferta naszych karm suchych to niezawodny sposób na poprawę witalności kota oraz zmianę jego nawyków żywieniowych na bardziej korzystne.

Sucha karma dla kota – wygodny pokarm uzupełniający

Karma sucha dla kota w postaci smakowitych chrupek to jeden ze sposobów na żywienie skoncentrowane na potrzebach kota w kolejnych fazach dojrzałości oraz o różnym stanie zdrowia. Z reguły stosuje się ją jako pokarm uzupełniający, po który kot może sięgać w dowolnej chwili, gdy przyjdzie mu na to ochota. Sprzyja temu sucha postać posiłku – dzięki niej właściciel zwierzęcia ma pewność, że na czas jego wyjścia do pracy kot zawsze będzie miał dostęp do świeżego, pełnowartościowego jedzenia.

Łatwość przechowywania oraz wygoda serwowania dokładnie takiej porcji, jakiej potrzebuje zwierzę, to kolejny argument przemawiający za tym, by suche karmy dla kotów włączyć do codziennego menu swojego przyjaciela. Z reguły koty dobrze tolerują wysokiej jakości chrupki wysokomięsne i chętnie po nie sięgają. Dobra sucha karma dla kota bywa również wykorzystywana jako element zachęty podczas oswajania kota, treningu czystości lub nauki korzystania z drapaka.

Karma sucha dla kota – co powinna zawierać?

W trosce o zdrowie swojego pupila należy uwzględnić jego naturalne potrzeby żywieniowe i dostosować do nich to, co ląduje w kociej miseczce. Koty z natury są mięsożercami i bardzo słabo przyswajają zboża. Dlatego też suche karmy dla kotów powinny bazować przede wszystkim na mięsie wysokiej jakości i rybach zawierających cenne kwasy tłuszczowe. Wzbogacanie ich witaminami i mikroelementami pochodzącymi z nasion oraz roślin strączkowych, warzyw, owoców i zbóż powinno mieć charakter uzupełniający.

Dzięki wysokiej zawartości białka i tłuszczu zwierzęcego, koty bardzo chętnie sięgają po karmy Farmina N&D przygotowane z myślą o indywidualnych potrzebach każdego z futrzaków oraz o ich wybrednej kociej naturze. Bogata oferta karm tej marki pochodzących z naszego sklepu pozwoli wybrać dokładnie ten wariant, który pozwoli na poprawę stanu zdrowia kota, a przy tym sprawi, że będzie on sięgał po chrupki dużo chętniej.

Najlepsza sucha karma dla kota – jak ją dobrać?

Suche karmy dla kota Farmina N&D występują w dużej różnorodności wariantów. Przede wszystkim należy określić wiek kota oraz jego stan zdrowia, by sucha karma dla kota pozwoliła nie tylko zaspokoić głód, ale również zapewniła odpowiednią dla zdrowia podaż składników odżywczych. Karmy dla zdrowych kotów dorosłych pomagają utrzymać prawidłową masę ciała i witalność, natomiast te dla kociąt – zadbają o ich zdrowy rozwój. Karma sucha dla kota otyłego pomoże mu zmniejszyć podaż kalorii, zaś ta opracowana z myślą o kotach po zabiegu sterylizacji lub kastracji zapewni równowagę hormonalną i nie dopuści do przybierania na wadze. Dostępne są również karmy pozwalające przywrócić kotu równowagę skóry oraz sierści, zapewniając im lepszy wygląd i kondycję. W przypadku problemów trawiennych lub alergicznych u kota, należy przez pewien czas zmienić mu dietę stosując suche karmy dla kota Farmina N&D o odpowiednim składzie zalecane przez licznych specjalistów weterynarii. Mając w domu kilka różnych karm przystosowanych do potrzeb kota bez trudu uda się rozsmakować pupila w ciekawych, naturalnych wariantach!

Suche karmy dla kotów – różnorodność to podstawa

Wciąż ta sama sucha karma dla kota to prosty sposób, by zniechęcić go do tej postaci posiłków. Koty cenią sobie różnorodność w smakach, dlatego dobrze jest urozmaicać im posiłki, serwując różne suche karmy dla kota – ze śledziem, tuńczykiem, jagnięciną, wołowiną, kurczakiem i innymi przysmakami mięsnymi.

Oferowane u nas karmy Farmina N&D w opakowaniach o większych i mniejszych gramaturach to najlepszy sposób na to, by zapewnić swojemu pupilowi możliwość konsumowania ciekawych pod względem smaku chrupek, które będzie zjadał z apetytem, i dzięki którym w ciągu kilku tygodni stosowania poprawią się jego parametry zdrowotne. Wybierając karmę należy mieć na uwadze nie tylko optymalny stosunek jakości do ceny, ale również bogactwo smaków i zapachów – to one sprawiają, że jedzenie staje się dla kota prawdziwą ucztą!

Suche karmy dla kota – o czym jeszcze warto pamiętać?

Koty mają tendencję do wypijania znacznie mniejszych ilości wody, niż faktycznie potrzebują dla utrzymania zdrowia. Serwowanie uzupełniająco suchej karmy wysokiej jakości zawierającej jedynie około 10% wody wraz z karmą mokrą może być dobrym sposobem żywienia, jednak pod warunkiem zapewnienia pupilowi właściwej podaży płynów na co dzień.

Koty niechętnie piją wodę stojącą, dlatego inwestycja w specjalną fontannę z filtrem zachęca je do częstszego zanurzania pyszczka w świeżym źródełku, a tym samym wraz z doskonale zbilansowaną karmą suchą pozwoli na utrzymanie dobrej kondycji zwierzęcia przez wiele kolejnych lat, czego serdecznie życzymy, zachęcając jednocześnie do wypróbowania karm suchych z naszej oferty!

pixel