Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Obroże dla psów

( ilość produktów: 259 )

Podczas kompletowania wyprawki dla nowego, czworonożnego członka rodziny, jednym z najważniejszych elementów będzie obroża dla psa. Obojętnie, czy będzie to szczeniak, pies dorosły, czy będzie on prowadził bardziej spokojny lub aktywny tryb życia – obroża jest obowiązkowa. Wasz pies będzie musiał nauczyć się ją akceptować i nosić. Można jednak zadbać o jego wygodę i zwrócić szczególną uwagę na zakup optymalnie dopasowanego modelu. W naszym sklepie internetowym znajdziecie szeroki wybór obroży dla psów, w tym m.in. obroże dla małych psów i dużych lub świecące obroże, wykonane z różnorodnych materiałów, o różnej długości i szerokości. Spora część posiada także regulację, byście mogli w sposób jeszcze bardziej świadomy dokonać właściwego wyboru. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z bogatą ofertą obroży dla psa od Zooglobe.

Obroże dla psa – niezbędny element wyprawki

Obroża dla psów najczęściej jest wykorzystywana podczas spacerów, dzięki czemu możecie mieć większą kontrolę nad Waszym pupilem. Dodatkowo jest to także atrybut każdego zwierzaka. Jednoznacznie informuje, że pies ma swojego opiekuna. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza gdy w trakcie zabaw na powietrzu pies zerwie się lub zagubi. Do obroży można także wygodnie przypiąć adresówkę, która w kryzysowych sytuacjach może być wręcz niezbędna. Istnieje wiele rodzajów obroży i często zdarza się, że posiadamy więcej niż jeden model. Dużą popularnością cieszy się obroża odblaskowa dla psa, która bardzo dobrze sprawdza się podczas wieczornych spacerów. Do świecącej obroży nie da się w większości przypadków jednak przypiąć smyczy, dlatego też jest ona traktowana jako dodatkowa obroża dla psa. Jeżeli Wasz czworonożny przyjaciel jest reprezentantem większej rasy, to powinniście zdecydować się na obroże dla dużych psów. Analogicznie posiadacze maltańczyków, pinczerów miniaturowych czy jamników powinni wybrać obroże dla małych psów. Jest to bardzo ważne, gdyż obroże dobiera się w głównej mierze do wielkości zwierzęcia.

Obroże dla psów – jak wybrać?

Odpowiednio dobrane obroże dla psa determinuje komfort użytkowania i radość, jaką Wasz pies odczuwa na wspólnych spacerach. Najważniejsze są rozmiar oraz typ obroży dla psów. Pamiętajcie, że źle dopasowany model może nie tylko być niewygodny, ale po prostu stanowić przyczynę bólu. W takim przypadku Wasz pies nie będzie tak chętnie korzystał ze spacerów, a wręcz może reagować agresją na gest założenia obroży, dlatego też nigdy nie powinno się kupować obroży „na oko”. Warto wiedzieć, że obroża dla małych psów powinna być delikatniejsza, cieńsza i dość subtelna, natomiast dla dużych psów warto, aby była wykonana z twardszych i solidniejszych materiałów. Powinna być też nieco szersza. Oddzielną kategorię tworzą obroże dla szczeniąt. Najlepiej, by miały opcję regulacji, dzięki czemu wybrany model będzie mógł dostosowywać się do kolejnych etapów rozwoju zwierzęcia. Przed zakupem obroży dla psów należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które sprawią, że będzie ona wygodna i funkcjonalna oraz wykonać kilka pomiarów.

Obroża dla psa – na co zwrócić uwagę?

Najpierw należy zmierzyć szyję psa, aby ocenić, jakiej długości obrożę powinno się wybrać. Spora część obroży dla psów, w tym m.in. obroża dla psa świecąca, posiada wygodną regulację, jednak nawet w tym przypadku pomiar obwodu będzie niezbędny. Jeżeli wybierzecie już długość, czas zwrócić uwagę na szerokość. Ten parametr również musi być dopasowany do gabarytów Waszego czworonożnego przyjaciela, gdyż zbyt wąska obroża może uciskać krtań, a z kolei zbyt szeroka ograniczać ruchy. Optymalna obroża dla psa powinna obejmować dwa kręgi szyjne. Obroże dla małych ras mają maksymalnie 2 cm szerokości, natomiast obroże dla dużych psów – 3-4 cm. Następnie warto przyjrzeć się zapięciu – czy jest ono dostatecznie solidne, by nie rozpiąć się podczas użytkowania. Co do materiału, dobrze, gdy dany model, np. obroża dla szczeniaka, wykonany jest z tworzywa łatwego do utrzymania w czystości. Atutem jest też materiał szybkoschnący.

Zooglobe – solidne obroże dla psów w korzystnej cenie

Podczas zapinania obroży pamiętajcie, aby sprawdzić, czy nie jest ona zapięta zbyt mocno – między szyją a obrożą powinny swobodnie mieścić się dwa palce. Jeżeli czujecie ucisk na palcach, to znak, że obrożę dla psa należy nieco poluźnić. W naszym asortymencie znajdziecie szeroki wybór solidnych modeli w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach od znanych, cenionych producentów m.in. Nobby, Ferribiella, Chaba czy Dingo. Służymy fachową radą w doborze idealnej obroży i gwarantujemy szybką realizację zamówienia. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

pixel