Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyprawka dla szczeniąt

( ilość produktów: 230 )

Skompletowanie wyprawki dla szczeniąt jest wymagającym zadaniem, z jakim zmierzyć musi się każda osoba planująca w najbliższym czasie przyjąć do domu psa. Pojawienie się nowego domownika wymaga odpowiedniego przygotowania. Mając na względzie komfort, zarówno własny, jak i pupila, warto zaopatrzyć się w stosowny zestaw akcesoriów związanych ze snem, jedzeniem, zabawą oraz spacerami. Do kategorii tej zalicza się między innymi legowisko, obroża, smycz czy miska. Dzięki tego typu produktom pies poczuje się w domu bezpiecznie i komfortowo, szybko adaptując się do nowych warunków i obdarzając właścicieli bezwarunkową miłością. W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego Zooglobe znajdziecie wszystkie produkty niezbędne do skompletowania wyprawki dla zwierząt. Z chęcią pomożemy w doborze odpowiednich akcesoriów.

Legowisko - nieodłączny element każdej wyprawki dla szczeniąt

Jednym z akcesoriów, którego nie może zabraknąć w żadnej wyprawce dla szczeniąt, jest legowisko. Gwarantuje ono bowiem zwierzęciu komfortowe warunki do snu i wypoczynku. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że spokojny sen jest niezwykle ważny na każdym etapie życia zwierzęcia, zwłaszcza wtedy, gdy jest ono małe i przesypia niekiedy nawet 90% doby. Jak wybrać idealne legowisko dla szczeniaka? Aby określić optymalne jego wymiary, należy zmierzyć psa, gdy leży w naturalnej pozycji. Do uzyskanego wyniku dodajemy po 20 centymetrów z każdej strony. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, godne polecenia są między innymi posłania ortopedyczne, do produkcji których wykorzystywana jest sprężysta pianka Memory, dopasowująca się do kształtu ciała zwierzęcia.

Jak wybrać idealną miskę i karmę dla szczeniaka?

W skład wyprawki dla szczeniaka wchodzić powinna również miska oraz karma dopasowana do wieku zwierzęcia. Jeżeli chodzi o pierwszy z elementów, najbardziej praktyczne są modele ceramiczne ze względu na wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu w czystości. Godne polecenia są w szczególności miski wyposażone w antypoślizgowe spody chroniące przed ich przesuwaniem się po podłodze. Niemniej praktyczne są specjalne stojaki, w których umieścić można miskę na jedzenie. W przypadku karmy dla młodych psów, jak już zostało wspomniane, musi być  dopasowana do indywidualnych potrzeb młodego zwierzęcia i najlepiej identyczna z tą, którą był żywiony (np. przez poprzednich właścicieli). Jeżeli przyjmujemy pod swój dach psa np. z hodowli, należy zapewnić mu kontynuację dotychczasowego sposobu żywienia. Dopiero gdy się zaadaptuje, można rozważyć jej zmianę. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że młode psy mają o wiele większe zapotrzebowanie energetyczne niż dorosłe. Co za tym idzie - przeznaczona dla nich karma powinna zawierać sporo białka. Poza nią każdy, przyszły właściciel psa zaopatrzyć powinien się również w przekąski, które dostarczą zarówno walorów smakowych, jak i szeregu witamin i mikroelementów. Dzięki nim zwierzę może realizować potrzebę gryzienia, żucia oraz lizania.

Niezbędne akcesoria na spacer ze szczeniakiem

Żadna wyprawka dla szczeniąt nie może obyć się bez akcesoriów przydatnych podczas wspólnego spaceru. Jednym z nich jest obroża. Jak wybrać idealny produkt tego typu? Obroża dla szczeniaka powinna być zarówno wygodna w noszeniu, jak i lekka. Warto, aby miała możliwość regulacji. Przed zakupem należy więc określić jej odpowiednią długość - powinna być dłuższa niż obwód szyi, aby po zapięciu można było wsunąć pod nią 2 palce. Szczenięta rosną jednak bardzo szybko, więc obroża powinna być stosunkowo dłuższa, by mogła posłużyć również podczas późniejszych etapów rozwoju. Alternatywne rozwiązanie stanowią szelki. Są bardzo wygodne dla zwierzęcia i nie powodują ucisku przy napięciu smyczy. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w tak zwaną adresówkę, czyli medalik z numerem telefonu oraz adresem właściciela. Może okazać się niezwykle pomocna w sytuacji, w której zwierzę się zgubi. A co, jeżeli chodzi o smycz dla zwierzaka? Powinna być przede wszystkim funkcjonalna i ułatwiać współpracę z czworonogiem. Godne polecenia są w szczególności modele automatyczne oraz przepinane z karabińczykami, których długość można dowolnie regulować.

pixel