Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Farmina dla kota

( ilość produktów: 8 )

Farmina – karma dla kota, która nie zawiera zbóż

To prawda, że wybór odpowiedniej karmy ma bardzo duży wpływ na kocie zdrowie oraz na wygląd i kondycję sierści. Z tego też powodu warto zadbać o to, aby skład karmy zaspokajał wszystkie potrzeby zwierzaka i wyróżniał się przy tym pysznym smakiem. W przypadku firmy Farmina karma dla kota cechuje się starannym dobraniem wszystkich składników, wśród których nie znajdziemy między innymi zboża. Dzieje się tak, ponieważ ten dodatek okazuje się zupełnie zbędny dla kociego organizmu i bardzo często staje się powodem problemów z trawieniem lub z występowaniem trudnych do uspokojenia alergii. Dlatego też Farmina dla kota okazuje się bezpiecznym wyborem dla osób, które starają się zadbać o zdrowe żywienie zwierząt i chcą zacząć swoją przygodę z karmami od sprawdzonych producentów.

Farmina dla kota – czym powinna wyróżniać się godna uwagi karma?

Decydując się na zakup karmy dla kota, warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby żywienie było jak najbardziej zbliżone do naturalnego sposobu odżywiania się kotów. Z tego też powodu karma dla kota Farmina zawiera dużo świeżego mięsa oraz starannie dobrane suplementy, które dostarczają pupilom wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dzięki temu karma Farmina dla kota nie tylko dobrze wpływa na sierść, ale także na ogólną kondycję kota i jego dobre samopoczucie. Warto przy tym wspomnieć, że Farmina dla kota cechuje się także niską zawartością węglowodanów, które w przypadku suchych karm często są zbyt wysokie i powodują poważne problemy z nadwagą. Mimo to kiedy zmagamy się z otyłością u kotów, godnym uwagi wyborem będą przede wszystkim mokre karmy, które okazują się łatwiejsze w trawieniu i mniej przetworzone.

Karma dla kota Farmina – w jaki sposób wyliczyć dzienne zapotrzebowanie pupila na karmę?

Wybierając taki produkt jak karma Farmina dla kota, dobrym pomysłem będzie także sprawdzenie jej kaloryczności. Jako że poszczególne opakowania różnią się między sobą składnikami i rodzajami białka, mogą także cechować się innym poziomem węglowodanów. Dlatego też obliczenie, ile kalorii dziennie powinien spożywać nasz kot, pomoże nam dobrać takie porcje karmy, które zapewnią mu zdrową sylwetkę i zapobiegną otyłości. Powinniśmy przy tym pamiętać, że nadwaga u kotów bardzo często okazuje się powodem wielu innych schorzeń, a także skutecznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Z tego powodu oferowana w naszym sklepie Farmina karma dla kota na każdym opakowaniu zawiera informacje o proponowanym dziennym spożyciu w zależności od wagi pupila.

Chcąc samodzielnie obliczyć zapotrzebowanie kota na karmę, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę wagę kota oraz stopień jego aktywności. Warto przy tym wspomnieć, że nie bez znaczenia okazuje się fakt, czy kot został wykastrowany – dlatego też Farmina dla kota oferuje opiekunom czworonogów wysokiej jakości karmy, które dzięki niskiej kaloryczności okazują się idealnym wyborem dla pupili, które przeszły tego typu zabieg. Mimo to warto wspomnieć, że godnym uwagi rozwiązaniem dla zwierząt po kastracji będzie każda karma, której wyliczymy kaloryczność. Pewnym rozwiązaniem staje się także konsultacja z dietetykiem, który dobierze karmę dopasowaną do stopnia aktywności i do wyników badań kota.

Karma Farmina dla kota – o czym warto pamiętać, podając kotu suchą karmę?

To prawda, że z powodu suchej karmy koci organizm nie ma zapewnionej odpowiedniej ilości wody, co niekiedy może prowadzić do poważnych chorób układu moczowego. Z tego też powodu, decydując się na taki produkt jak karma dla kota Farmina, warto zadbać o to, aby pupil miał przez cały czas dostęp do wody. Co ciekawe, w przypadku kotów warto odsunąć wodę od miseczek z karmą i zdecydować się na pojemniki, które skutecznie odbijają światło, na przykład na szkło lub kryształ. Wynika to z faktu, że koty pobierają wodę przede wszystkim z pokarmu, co sprawia, że rzadko kiedy interesują się standardowymi miseczkami. Warto przy tym wspomnieć, że kiedy decydujemy się zainwestować w taki produkt jak Farmina karma dla kotów, godnym uwagi rozwiązaniem jest specjalna fontanna, która skutecznie zachęca czworonogi do spożywania wody.

Farmina karma dla kotów – jak jeszcze można wykorzystać suchą karmę?

W przypadku takiej firmy jak Farmina karma dla kota w postaci chrupek bardzo dobrze sprawdza się również w sytuacji, kiedy chcemy przestawić pupila na mokry sposób odżywiania, czyli na wysokomięsne puszki. Dzięki temu, że mokra karma jest mniej przetworzona, okazuje się lepszym wyborem dla kotów, które zmagają się z różnego rodzaju alergiami czy chorobami układu pokarmowego. Warto jednak pamiętać o tym, że przestawienie kota z suchej karmy na mokrą często okazuje się dużym wyzwaniem. Z tego też powodu Farmina karma dla kotów bardzo dobrze sprawdza się jako specjalna posypka, którą możemy zachęcić pupila do spożywania mokrych pokarmów. Co więcej, to także godny uwagi sposób na zastąpienie smaczków podczas zabawy lub nauki wykonywania poszczególnych komend – intensywny zapach oraz odpowiedni smak sprawiają, że koty często traktują karmę Farmina jako nagrodę.

pixel