Darmowa dostawa od 750,01 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyprawka dla kociąt

( ilość produktów: 6 )

Każdy przyszły właściciel kota powinien zaopatrzyć się w wyprawkę dla swojego mruczka. O czym warto pamiętać podczas jej kompletowania? Kluczową kwestią jest odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych kocich akcesoriów. Jeżeli chodzi o kuwetę, powinna znajdować się w ustronnym miejscu, z dala od głównych ciągów komunikacyjnych. W dużym domu czy mieszkaniu warto umieścić więcej niż 1 toaletę. Co do miski, jeżeli kot niechętnie pije z niej wodę, warto spróbować postawić ją w innym miejscu niż obok miski, w której znajduje się karma. Związane jest to z tym, że dzikie koty nie jedzą upolowanego zwierzęcia w pobliżu wodopoju. Podczas pierwszych dni pobytu mruczka w domu należy obserwować, gdzie najchętniej oddaje się drapaniu. Tam właśnie umieścić należy drapak. Koty najczęściej wybierają na drapanie miejsca znajdujące się w ciągu komunikacyjnym, takie jak na przykład korytarz. 

Miska, poidełko i karma dla małego kota

Jeden z nieodłącznych elementów każdej wyprawki dla kociąt to miski. Optymalna wielkość tych na karmę to około 200-300 mm, na wodę - 300-400 mm. Drugą z nich z powodzeniem zastąpić można fontanną pełniącą funkcję poidełka. Taki gadżet pozwala mruczkowi na picie bieżącej wody, zachęcając do spożywania jej w nieco większych ilościach. Co więcej, dzięki fontannie na dłuższy czas zachowuje ona świeżość. Jeżeli chodzi o materiał wykonania misek, do wyboru mamy modele z plastiku, metalu, ceramiki oraz szkła. Pierwsze z nich są niedrogie, lecz najmniej wytrzymałe. Pozostałe charakteryzują się znacznie większą trwałością i łatwością w utrzymaniu w czystości. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre koty mogą niechętnie jeść i pić z metalowych miseczek, co związane jest z przenikającym z nich metalicznym posmakiem. Jakiego rodzaju karma najlepiej sprawdzi się u małego kota? Warto postawić na dobrej jakości produkt o dużej zawartości mięsa. Związane jest to z tym, że kot jest zwierzęciem mięsożernym, które nie powinno spożywać pokarmów bogatych w węglowodany. Wybierając karmę, warto pod uwagę wziąć to, co mruczek spożywał w miejscu dotychczasowego pobytu, na przykład w hodowli. Gdy był on przyzwyczajony do konkretnej karmy, należy się w nią zaopatrzyć i powoli oraz stopniowo przeprowadzać modyfikację diety. W przeciwnym wypadku kot może mieć problemy trawienne.

Kuweta - nieodłączny element każdej wyprawki dla kociąt

Kolejny produkt, bez którego nie obędzie się żadna wyprawka dla małego kota to kuweta. Jej rozmiar należy dopasować do wielkości zwierzęcia. Kocięta wymagać mogą kuwety z niskim rantem, do której będą mogły z łatwością wejść. Zawsze należy wybierać toaletę, w której zwierzę będzie w stanie się swobodnie obracać. Dostępne na sklepowych półkach kuwety podzielić można na kryte oraz odkryte. Pierwsze z nich gwarantują mruczkowi większe poczucie intymności i nie generują nieprzyjemnych zapachów, natomiast drugie są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Nie wszystkie koty chcą jednak korzystać z tego typu toalet. 

Drapak - koci niezbędnik

Co jeszcze powinno znaleźć się w każdej wyprawce dla kociąt? Drapak! Wynika to z tego, że drapanie jest naturalną potrzebą kota. Służy pozostawianiu komunikatów zapachowych i wizualnych, ćwiczeniu mięśni łap oraz zrzucaniu wierzchniej, obumarłej warstwy pazurów. Warto, aby w domu czy mieszkaniu znajdowało się kilka drapaków. Poza jednym, dużym, umieścić można kilka mniejszych, na przykład pod postacią specjalnych mat do drapania czy kryjówek pełniących jednocześnie funkcję drapaka. Koty równie chętnie drapią w miejscach, w których znajdują się inni domownicy lub zwierzęta. Drapak z powodzeniem umieścić można także w pobliżu kociego legowiska. Związane jest to z tym, że zwierzęta te mają tendencję do drapania tuż po obudzeniu, podczas przeciągania. Akcesoria tego typu dostępne są w naszym sklepie internetowym zooglobe.pl w wersji stojącej oraz wiszącej.

pixel