Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Suplementy na sierść dla psów

( ilość produktów: 6 )

Dbając o piękną i zdrową sierść naszego czworonoga, warto przyjrzeć się m.in. suplementom dla psa, które mogą stanowić uzupełnienie jego odpowiednio zbilansowanej diety. Psia sierść swoim wyglądem informuje opiekuna o stanie zdrowia zwierzęcia. Zadbana i lśniąca sierść jest wizytówką psa i jego właściciela i świadczy o jego dobrej kondycji, a często, kiedy u psa pojawiają się problemy z sierścią, może to świadczyć również o jego złym stanie zdrowia. Matowa i wypadająca sierść może znacząco pogorszyć jego komfort życia. Suplementy diety są odpowiednie do stosowania profilaktycznego, ale również właściwie dobrane będą pomocne w walce z problemami skórnymi i zadbają o piękną, zdrową i lśniącą sierść Waszych psów każdego dnia.

Piękny i zdrowy pupil dzięki suplementom dla psa na sierść

Jak się okazuje, sierść naszych pupili spełnia wiele ważnych funkcji. Do najważniejszych z nich należy termoregulacja, ale również ochrona i odbiór bodźców sensorycznych. Z tego powodu w okresie jesienno-zimowym ich futro staje się gęstsze, a wiosną i latem przerzedza się. Gubienie sierści jest oczywiście normalnym zjawiskiem, szczególnie w okresie jej sezonowej wymiany, jednak zdarza się, że może wypadać w znacznie większej ilości, co jest już niepokojące. Przyczyn tego zjawiska należy szukać w diecie czworonoga lub mogących się pojawić problemach skórnych, ale także niedoborach związanych z ich dietą. Jeśli problem wynika z niedoborów żywieniowych, wtedy niezbędne będzie uzupełnienie diety psa o brakujące witaminy i minerały, poprzez podawanie m.in. suplementów dla psa na sierść. Świetnie sprawdzą się tutaj kapsułki Flawitol Omega-6 skóra i sierść dla psów, które pomagają w walce z nadmiernym linieniem i miejscowym łysieniem u czworonogów. Przy dolegliwościach skórnych należy jednak najpierw udać się do lekarza weterynarii, aby właściwie zdiagnozować problem.

Suplementy diety dla psa na sierść w ofercie zooglobe.pl 

Dolegliwości skórne, a co za tym idzie niekorzystny wygląd sierści, mogą pojawić się u każdego psa bez względu na jego rasę i wiek. Oczywiście są podłoża takie jak alergie, starczy wiek psa, przez które ryzyko pojawiania się chorób skórnych rośnie. Również warunki atmosferyczne mogą narażać futro psa na dodatkowe wyzwania: deszcze, śniegi, silne wiatry, ale też intensywne słońce. Szczególnie wtedy warto wzbogacić dietę czworonogą o suplementy dla psa na sierść. Z pewnością pomogą w tym smakołyki dla psa MIX 2 w 1, które nie tylko wpływają na piękną sierść, ale również pomagają utrzymać świeży oddech na dłużej. W naszej ofercie znajdują się popularne suplementy na sierść opracowane z największą starannością. Wyróżniają się one więc skutecznością oraz dużą zawartością niezbędnych, zdrowych i naturalnych składników, witamin i minerałów. Dla psiaków o krótkiej sierści odpowiedni będzie m.in. specjalny szampon Dr Lucy Casual Line, który łagodnie myje i wzmacnia sierść, zapewniając jej blask i zdrowy wygląd. 

Stosowanie suplementów poprzedź wizytą u weterynarza 

Regularne stosowanie suplementów diety dla psa na sierść będzie wsparciem dla skóry i sierści Waszego psa. Dodatkowo powinno pomóc Wam w walce ze wszelkimi problemami skórnymi, które mogą się pojawić u Waszych psów. Jeśli takie się pojawią, najpierw udajcie się do lekarza weterynarii, a dopiero później dobierzcie odpowiednie suplementy, które przyspieszą regenerację i powrót do zdrowia. Warto również pomyśleć o działaniu profilaktycznym, dzięki czemu możemy znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów skórnych, a także utrzymać sierść w dobrej kondycji. W naszej ofercie preparatów na sierść uwzględniliśmy m.in. takie propozycje jak wspomniany już Flawitol Omega-6 w kapsułkach. Co znajdziemy w środku? Olej z wiesiołka, olej z ogórecznika i siemienia lnianego, a do tego witaminę E i cynk. Co ważne, produkt ten podawany psu regularnie wspomaga leczenie łupieżu, stanów zapalnych oraz zakażeń skóry. Aby jego skuteczność była jak najwyższa, należy stosować go przez okres przynajmniej 6 tygodni.

pixel